Jděte do ZOO!

Posted by admin | Různé | Sobota 26 Únor 2011 22:33

Po více než roce jsme se dneska byli podívat, co je nového v ostravské ZOO. Teplota venku sice vystoupila nad nulu, ale i tak je pořád pořád kosa, takže většina zvířat byla zalezlá. Ale i tak to stálo za to.

Je vidět, že město za poslední roky dost investovalo. V areálu je nový pavilon pro slony a medvědy. Momentálně probíhá rekonstrukce domečku hrochů, a pak by měly přijít na řadu opice. Myslím, že je to moc dobře, protože zvířata potřebujou důstojné podmínky pro život. Třeba zrovna medvědinec je dobrý příklad. Před tím museli medvědi bydlet v hnusném, starém a hlavně malém výběhu, teď budou mít skoro jeden a půl hektaru lesa.

Zároveň se rozšiřují služby pro návštěvníky. Když se někomu nechce chodit, tak se může svézt vláčkem, přibylo spoustu stánků s občerstvením a suvenýry. Děti se můžou vyřádit na spoustě různých prolézaček (většinou ve tvaru nějakého zvířete) nebo si pohladit kozy a ovce ve výběhu hospodářských zvířat a v létě se povozit na kolotočích. Na své si příjdou i příznivci flóry, v areálu se nachází několik botanických stezek (a vypadá to, že se připravují další).

Ostravská ZOO je i celkem uspěšná v chovu, napočítal jsem dost mláďat – žirafy, zebry, šimpanzi, ovce, kozy, osli, poníci a další. Navíc někdy v březnu by se měli narodit dva malí sloníci. Podle Wikipedie se v ČR ještě nikdy nepovedlo slona odchovat, takže pokud se vše povede, tak bude mít Ostrava pěkné prvenství.

Celkem je zvířat více než 2000 (360 druhů), takže je na co koukat. Celá procházka trvá asi dvě hodiny, což je tak akorát.

Samozřejmě zdaleka není všechno hotové, na areálu je vidět, že je potřeba udělat ještě spousta práce, hlavně část mezi pavilonem hrochů a žiraf je celkem spustlá, je tam spousta zarostlých ploch. Ale je vidět, že se věci hýbou dopředu. Samozřejmě to stojí spoustu peněz, takže kdo chce pomoct, může buď adopovat nějaké zvíře nebo třeba poslat DMS.

A kdo byl dneska v ZOO viditelně nejspokojenější? Řekl bych, že to byli asi roční poník a oslík. Běhali po výběhu, rvali se jak koně a bylo vidět, že je to baví.Žádné komentáře »

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS komentářů k tomuto příspěvku.

Napsat komentář