Ondřej Neff – Celebrity

Posted by admin | Knihy | Neděle 24 Leden 2010 23:03

„Není to tak, že vy dva NĚKOHO zabijete a NĚKOHO sníte. Je to tak, že JEDEN Z VÁS zabije TOHO DRUHÉHO. A potom sní. To je ale samozřejmé.“ – Celebrity

Nedávno jsem na stránkách Ondřeje Neffa našel informace o jeho nové knize – o Celebritách. Četl jsem toho od něj už docela dost. Něco mi přišlo zajímavé víc a něco míň. A byl jsem zvědavý, kam budou patřit Celebrity. Podle anotace se jedná o čistý horor, takže má zvědavost byla o to větší.

První, co mě na knize příjemně překvapilo, byla obálka a papír. Tvrdý přebal je matný a hlavně drsný. Takže na něm nějsou vidět otisky prstů, jako je to u přebalů lesklých a hladkých. A navíc je to příjemné na omak. Nejsem z těch, kteří čtou knihy zabalené do papíru, takže je na nich mé čtení většinou vidět. A Celebrity jsou jediná kniha v mé knihovně, na které to opravdu vidět není. Papír je hrubý. Celkově kniha působí poctivě a je vidět, že se na materiálu nešetřilo, což se o všech knihách říct nedá. Takže jednoznačně plus.

Ondřej Neff - Celebrity

Příběh se točí okolo spisovatele Karla Mareše a herečky Veroniky Sekerové, kteří se jedou usmířit do Florencie. Shodou náhod (nebo spíš zásahem tajemné společnosti) se dostanou do podivného hotelu plného celebrit nebo lidí, kteří se za ně vydávají, podivného personálu a záhadných událostí, do kterých se brzy zapletou tak, že rozplést se už nemají šanci. Vyváznout může jen jeden, druhý bude sněden.

Musím říct, že Celebrity jsou velmi rozporuplná kniha. Příběh lavíruje od zajímavého až po úplně stupidní, ale celkově se to čte docela dobře. Vím, že se jedná o horor, ale i tak by měl být příběh aspoň trošku uvěřitelný. A to podle mě chvílema není. Občas jsem si říkal, že to je blbost, že takhle by se přece nikdo nechoval, leda že by byl úplný magor. Taky je v knize plno zvratů, některé jsou lepší, některé horší.

Jak bych to shrnul? Kdo má rád české knihy a Ondřeje Neffa, tak by si knihu měl určitě přečíst, i když se jedná o jednu z těch Neffových horších. Řekl bych, že je o něco lepší než Milénium: Země v ohrožení (neboli nejhorší díl trilogie Milénium), ale z druhé strany zdaleka nemá třeba na Měsíc mého života.

+ Obálka a papír; docela to odsýpá

- Chvílema slabomyslný příběh; neuvěřitelné chování postav

Hodnocení: 6/10Žádné komentáře »

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS komentářů k tomuto příspěvku.

Napsat komentář