The Best Little Whorehouse in Texas

Posted by Corwin | Filmy | Pátek 25 Únor 2011 23:58

Dolly Parton, Burt Raynolds, spousta country muziky, tance a zadků. To vše je Nejlepší bordýlek v Texasu, pohodový komediální muzikál z roku 1982. Neznáte? Tak o hodně přicházíte.

Bylo nebylo, kdysi dávno někdo založil na texaském venkově bordel. A protože byla krize a zákazníci neměli peníze, začala bordelmamá vybírat za služby kuřata. A tak vznikla legenda známá široko daleko – The Chicken Ranch.

O nějakou dobu později přebírá podnik Miss Mona (Dolly Parton – to je ta, co se směje jako Kačer Donald) a všechno jde tak, jak má. Miss Mona randí se šerifem Edem Earlem (Burt Raynolds), dívky i zákazníci jsou spokojení, prostě idylka. Ovšem věci se zvrtnou, když se o ranči dozví Houstonská televizní hvězda, Watch Dog Melvin P. Thorpe, typický moralistický idiot, který rád rýpe do věcí, které nikomu nevadí, a to jen proto, aby „konal dobro“. Samozřejmě nebudu prozrazovat, jak do dopadne, podívejte se sami.

Dolly Parton je skvělá zpěvačka (ne nadarmo se jí přezdívá královna country) a hraní jí taky jde, Burt Reynolds je samozřejmě výborný a i ostatní zpívají a tančí jak o život. A taky mají co, protože písně jsou vtipné a choreografie tanců povedená. Samořejmě ten, kdo čeká hluboký umělecký zážitek, bude asi zklamaný. Ale komu se to nelíbí, ten ať jde do divadla na balet (ne že bych měl něco proti baletu).

Z celého filmu čiší oddychová pohoda, prostě skvělá věc na nedělní odpoledne, kdy není moc co dělat a jeden už se nervuje, že druhý den se už zase musí do rachoty.

Mimochodem, určitě znáte píseň „I Will Always Love You“ v příšerném a odporném ječivém podání Whitney Houston. Tak v tomhle filmu ji uslyšíte taky, ovšem v originálu a tak, jak to má znít.

A zápory? Hm… No… Asi žádné. Mám tenhle film hodně rád a pokud nepatří do mého TOP 10, tak do TOP 20 určitě ano.

Hodnocení: 10/10Žádné komentáře »

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS komentářů k tomuto příspěvku.

Napsat komentář